Zranione Serce

Uczyń serca nasze według serca Twego.

Ciekawe, czy Jezus słuchając naszych modlitw, nie odpowiedziałby nam czasami tak, jak powiedział kiedyś do Jakuba i Jana: Czy wiecie o co prosicie?

Ile razy zdarza nam się powtarzać słowa modlitwy bez specjalnego zastanowienia co mówimy? Jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda (J 19,34). Serce Jezusa, ucieleśnienie miłości, jaką Bóg ma dla nas, zostało przebite na krzyżu. Czy dalej mamy odwagę prosić, aby nasze serca stały się do Niego podobne?

W relacji z Bogiem nic nie dzieje się na darmo. Jeśli Twoje serce jest zjednoczone z Jezusem, to zostanie przebite, tak jak i Jego. A miłość, która z Niego wypłynęła stanie się źródłem tryskającym z Ciebie i uczyni Cię częścią tego silnego nurtu, który stale ożywia Kościół, prowadząc ludzi do Boga.

Z Jego przebitego boku wypłynęła krew i woda, i tam wzięły początek sakramenty Kościoła, aby wszyscy ludzie, pociągnięci do otwartego Serca Zbawiciela, z radością czerpali ze źródeł zbawienia (Prefacja o Najświętszym Sercu Pana Jezusa)