Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 2019 (NMM)

Od 7 września wyruszamy naszą ekipą (Karmelitanki Misjonarki, Karmel Misyjny Świecki, wolontariuszki misyjne) na drogi dekanatu niepołomickiego. Włączyłyśmy się w animację misyjną w Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy parafiom, szkołom, rodzinom, osobom starszym za przyjęcie, życzliwość i wsparcie modlitewne naszych misji. Dziękujemy za każdy gest misyjnej dobroczynności! „Nikt nie jest wykluczony z misji Kościoła”, podkreśla papież Franciszek, i dodaje: „Tak, w tym miesiącu Pan powołuje również ciebie. Wzywa ciebie, ojcze i matko rodziny; ciebie, młody człowieku, który marzysz o wielkich rzeczach; ciebie, który pracujesz w fabryce, w sklepie, w banku, w restauracji; ciebie, który nie masz pracy; ciebie, który leżysz w szpitalnym łóżku… Pan chce od ciebie, abyś stał się darem tam, gdzie jesteś, takim, jaki jesteś, wraz z otaczającymi ciebie ludźmi; byś nie znosił życia, ale je dawał; nie użalał się nad sobą, ale pozwolił się wyżłobić łzami cierpiących. Odwagi, Pan tak wiele od ciebie oczekuje. Oczekuje również, że ktoś będzie miał odwagę wyruszyć, udać się tam, gdzie brakuje nadziei i godności, ad gentes, gdzie zbyt wielu ludzi wciąż żyje bez radości Ewangelii. Idź, Pan nie zostawi ciebie samego; świadcząc, odkryjesz, że Duch Święty przyszedł przed tobą, aby przygotować ci drogę. Odwagi, bracia i siostry; odwagi, Matko Kościele: odzyskaj swoją płodność w radości misji!”.

Informacje i materiały na temat NMM znajdują się na stronie Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce: https://missio.org.pl/pontyfikat/555-pazdziernik-2019-nadzwyczajny-miesiac-misyjny

Modlitwą zaproponowaną przez papieża Franciszka na NMM wesprzyjmy cały Kościół misyjny, a zwłaszcza misje Karmelitanek Misjonarek:

Modlitwa na NMM

Boże Ojcze,
Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus,
po zmartwychwstaniu
powierzył swoim uczniom misję:
„Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”.
Ty nam przypominasz, że przez chrzest
zostaliśmy włączeni w misję Kościoła.
Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski,
byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii,
aby misja powierzona Kościołowi,
wciąż jeszcze daleka do zrealizowania,mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby
niesienia światu życia i światła.
Spraw, byśmy tak działali,
aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością
i miłosierdziem Jezusa Chrystusa,
który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,
przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

Dodaj komentarz